Zubné implantáty v Žiline

Otváracie hodiny: : PO-PI 7:00 - 20:30 + vybrané soboty 7:00 -14:00
  Kontakt: : 041/7632832

Najčastejšie otázky

Kvalitou a ergonómiou práce sme na úrovni najmodernejších európskych kliník. Pracujeme v rukaviciach na ležiacom pacientovi, zubná asistentka sa stará o jeho pohodlie – pacient má nasadené ochranné okuliare, pery sú ošetrované lekárskou vazelínou. Občas sa stane, že pacient behom ošetrenia zaspí.

Bielou výplňou dokážeme zrekonštruovať prirodzený vzhľad zubov. Kvalitne zhotovená kompozitná výplň má porovnateľne dlhú životnosť ako iné druhy výplní. Kofferdam je zelená blana nasadená na ošetrovanú oblasť. Slúži na zabezpečenie absolútne suchého prostredia a tým pomáha k maximálne kvalitnej bielej výplni. Výhodou je tiež, že pacientovi nič netečie do pusy.

Áno. Naše dentálne hygieničky očistia Vaše zuby od zubného povlaku, zubného kameňa a pigmentov (napríklad z kávy, fajčenia alebo červeného vína). Navyše Vám poradia ako množstvo zubného povlaku úspešne kontrolovať a ako zabraňovať vzniku zubného kameňa.

Krvácanie z ďasien je najčastejší príznak zápalu ďasien. Je to choroba, ktorá môže postupne viesť až k strate zubov. Je spôsobená nesprávnym alebo nedostatočným čistením zubov a ústnej dutiny. Včasná dentálna hygiena s Vašou spoluprácou môže chorobu zastaviť a Vaše zuby zachrániť.

S týmto cieľom bolo vo svete zrealizované veľké množstvo štúdií, z ktorých vyplýva, že amalgám zdraviu neškodí. Množstvo uvoľnených kovov z amalgámových výplní je porovnateľné množstvu kovov prijatých pri pravidelnej konzumácii morských rýb. V minulosti sa využíval najmä na zadných zuboch a tam, kde jeho použitie esteticky príliš nevadilo. V súčasnej dobe sa používa minimálne. Poraďte sa so zubným lekárom o výhodách a nevýhodách použitia konkrétneho materiálu vo Vašej individuálnej situácií v ústnej dutine.

Svieži dych dosiahnete každodennou dôkladnou ústnou hygienou, odstraňovaním nežiadúcich baktérií zo všetkých povrchov zubov, z medzizubných priestorov, z ďasien a jazyka. Odporúčame pravidelne (ideálne 4 x ročne) navštevovať profesionálnu dentálnu hygienu, kde Vám odstránia zubný kameň a precvičia s Vami každodennú starostlivosť o ústnu dutinu.

Dôležitejšie ako zubná pasta sú správna, mäkká zubná kefka a správna technika čistenia zubov. Štúdie uvádzajú, že zubná pasta má približne 10 %-ný podiel na správnom vyčistení zubov. Zuby sa dajú veľmi dobre vyčistiť aj bez pasty. Ak pastu používate, určite by mala obsahovať fluoridy, ktoré pomáhajú v prevencii zubného kazu. Inak je výber takmer úplne na Vašej chuti. O použití špeciálnych zubných pást sa poraďte s dentálnou hygieničkou.

Potrebujete sa objednat?