Zubné implantáty v Žiline

Otváracie hodiny: : PO-PI 7:00 - 20:30 + vybrané soboty 7:00 -14:00
  Kontakt: : 041/7632832

Dentálna hygiena

Cesta k zdravým zubom


Dentálna hygienička je kvalifikovaný odborník, ktorý v spolupráci so zubným lekárom samostatne vykonáva profesionálnu ústnu hygienu.

Prvým krokom na návšteve u dentálnej hygieničky je dôkladné vyšetrenie a zhodnotenie stavu zubov. Nasleduje odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku. Ďalej podľa potreby a požiadaviek klienta je vykonané leštenie, fluoridácia a bielenie zubov. Najdôležitejším krokom je inštruktáž a nácvik techniky čistenia zubov.
Ukážeme Vám, čoho sa pri čistení zubov vyvarovať, čo vylepšiť. Nedostatočné čistenie zubov vedie k zubnému kazu a ochoreniam okolitých mäkkých tkanív. To sú najčastejšie príčiny konečnej straty zubov. Na druhej strane nesprávna technika čistenia zubov, napr. prílišný tlak na zubnú kefku, alebo použitie príliš tvrdej zubnej kefky, často vedú k odhaleným a citlivým zubným krčkom.


Dentálna hygienička Vám vyberie najvhodnejšie pomôcky k pravidelnej starostlivosti o Vaše zuby, medzizubné priestory a ústnu dutinu. Môžete si odniesť pre Vás najvhodnejšiu zubnú kefku, sólo kefku, zubnú pastu, ústnu vodu a špeciálne pomôcky na čistenie medzizubných priestorov ako medzizubné kefky, dentálnu niť prípadne špáradlo.

Profesionálna dentálna hygiena zahŕňa:

  • vyšetrenie stavu chrupu
  • inštruktáž a nácvik domácej hygieny detí aj dospelých
  • profesionálne odstraňovanie povlakov a zubného kameňa
  • ultrazvukové čistenie zubov
  • mechanické očistenie a vyleštenie zubov
  • liečba ochorení mäkkých tkanív
  • poradenstvo a predaj prostriedkov a pomôcok domácej ústnej hygieny

Dentálna hygiena: okamžitá a viditeľná zmena.

Nasledujúci obrázok ukazuje: 1. Stav pred ošetrením  2. Stav ihneď po ošetrení  3. Stav týždeň po ošetrení

Potrebujete sa objednat?